برگزاری محفل معنوی ضیافت نور و انس با قرآن

برگزاری محفل معنوی ضیافت نور و انس با قرآن با حضور مقام معظم رهبری

برگزاری محفل معنوی ضیافت نور و انس با قرآن در حسینیه امام خمینی (ره) 

در نخستین روز از ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن، جمع زیادی از قاریان ممتاز قرآن و استادان و حافظان قرآن از سراسر کشور، میهمان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی بودند.
در این مراسم که چهار ساعت به طول انجامید تعدادی از قاریان به اجرای قرائت قرآن و برنامه جمع خوانی و ابتهال پرداختند.

برگزاری محفل معنوی ضیافت نور و انس با قرآن در حسینیه امام خمینی (ره)

ادامه نوشته

خاطره و توصیف خواندنی شهید مطهری از امام(ره)

خاطره و توصیف خواندنی شهید مطهری از امام(ره)

شبکه ایران: عظمت شخصیت امام راحل عظیم الشأن، مطلبی است که دوست و دشمن بر آن اذعان دارند و در این باب، تحلیل های جالبی نیز نموده اند. استاد شهید آیت الله مطهری در سال 1357 و در بحبوحه انقلاب به پاریس سفر کرده و با امام دیدار می کنند. استاد پس از بازگشت، ضمن یک سخنرانی در تاریخ 2 بهمن 57 (یعنی حدود سه هفته پیش از پیروزی انقلاب) خاطره این سفر و تحلیل خود از شخصیت امام را عرضه می کنند که بسیار خواندنی است:

«از قراری که به من اطلاع داده اند چند روز پیش، کارتر به آیت الله‏ خمینی راجع به بختیار اخطار کرد که هر دو ابرقدرت بر روی این دولت ‏توافق دارند و شما حساب کار خودتان را بکنید. اما این مرد بزرگ اعتنائی‏ به این تهدید نکرد.

من که قریب دوازده سال در خدمت این مرد بزرگ تحصیل کرده ام، باز وقتی که در سفر اخیر به پاریس به ملاقات و زیارت ایشان رفتم، چیزهایی‏ از روحیه او درک کردم که نه فقط بر حیرت من، بلکه بر ایمانم نیز اضافه‏کرد. وقتی برگشتم، دوستانم پرسیدند چه دیدی؟ گفتم چهار تا "آمَنَ" دیدم [یعنی ایمان آورد، کنایه از آنکه کسی را دیدم که به چهار چیز ایمان راسخ دارد

ادامه نوشته

احتمال ديدار اوباما با احمدي‌نژاد

احتمال ديدار اوباما با احمدي‌نژاد

مشاور امنيت ملي آمريكا اعلام كرد كه رئيس‌جمهوري آمريكا احتمالا آمادگي دارد تا با رئيس‌جمهوري ايران ديدار كند.

به گزارش فارس، "جيمز جونز " مشاور امنيت ملي "باراك اوباما " در گفت‌وگو با شبكه تلويزيوني "سي‌ان‌ان " از احتمال ديدار رئيس‌جمهور آمريكا با "محمود احمدي‌نژاد " رئيس‌جمهوري ايران در صورت آغاز گفت‌وگوهاي هسته‌اي خبر داد.

وي در رابطه با ديدار اوباما و احمدي‌نژاد گفت: در نهايت چنانچه همگرايي مسيرها را داشته باشيم، همه چيز ممكن خواهد بود.

جونز افزود: چنانچه مقامات ايران موافقت كنند كه گفت‌وگوها با آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در خصوص برنامه هسته‌اي اين كشور از سر گرفته شود، باب مذاكره آمريكا با ايران نيز باز است.

ادامه نوشته

دعای روزهای ماه مبارک رمضان

 

دعای روزهای ماه مبارک رمضان

دکتر الهام مشاور حقوقی رییس‌جمهور شد

دکتر الهام مشاور حقوقی رییس‌جمهور شد
 
دکتر غلامحسین الهام

دکتر محمود احمدی نژاد در حکمی دکتر غلامحسین الهام را به عنوان مشاور حقوقی رییس‌جمهور منصوب کرد.

به گزارش رجانيوز، متن حکم دکتر محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب آقای دکتر غلامحسین الهام
با عنایت به تعهد، دانش و تجربیات طولانی و ارزشمند در زمینه‌های گوناگون به موجب این حکم شما را به عنوان «مشاور حقوقی رییس‌جمهور» برمی‌گزینم.
امیدوارم چون همیشه با توکل بر خدا و استفاده از همه توان و ظرفیت علمی و عملی در کنار دولت خدمتگزار و در مسیر تحقق آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی موفق و سربلند باشید.
از خداوند متعال مزید توفیقات جنابعالی را در خدمت به انقلاب و ملت بزرگ ایران در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) مسألت می‌نمایم.
محمود احمدی‌نژاد

گفتنی است غلامحسین الهام پیش از این عضو حقوقدان شورای نگهبان بود که ماموریت وی در پایان تیرماه 89 به پایان رسید. وی همچنین در دولت نهم سمت های وزیر دادگستری، سخنگویی دولت، رییس دفتر رییس جمهور و رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را عهده دار بود.

الهام دارای دکترای حقوق و عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است.

دستوراتي عبادي از آيت الله العظمي بهجت (ره)

دستوراتي عبادي از آيت الله العظمي بهجت (ره)

جهت دعا اين امور لازم است: الف. ثنا و تعظيم وتمجيد ساحت مقدس حضرت حقّ تبارك و تعالي؛ ب. اقرار به گناهان و اظهار ندامت از آن، كه تقريباً به منزله توبه يا ملازم آن است؛ ج. صلوات د. بُكاء و گريه، و اگر نشد تباكي [خود را وادار به گريه نمودن] ولو خيلي مختصر؛ هـ. و بعد از اين ها، درخواست حاجت .

دستورات عبادي

* دعاهاي وارده در امكنه و ازمنه خاصّ [مكانها و زمانهاي مخصوص] اختصاصي نيست، به گونه اي كه نتوان در وقت و يا جاي ديگر خواند؛ بلكه اين گونه دستورها به نحو تعدد مطلوب است. [در محضر بهجت:1/21]

* جهت دعا اين امور لازم است: الف. ثنا و تعظيم وتمجيد ساحت مقدس حضرت حقّ تبارك و تعالي؛ ب. اقرار به گناهان و اظهار ندامت از آن، كه تقريباً به منزله توبه يا ملازم آن است؛ ج. صلوات بر محمد و آل محمد كه وسيله واسطه فيض هستند؛ د. بُكاء و گريه، و اگر نشد تباكي [خود را وادار به گريه نمودن] ولو خيلي مختصر؛ هـ. و بعد از اين ها، درخواست حاجت كه در اين صورت برآورده شدن حاجت، برو برگرد ندارد... البته اگر اين مطالب در سجده باشد، مناسب تر است. [در محضر بهجت:1/343]

* براي سلامتي چشم، بعد از نماز آية الكرسي خوانده شود و پس از خواندن آن، دستها بر روي چشمها گذاشته و بگويد: (أَللهُمَّ الحفَظ حَدَقَتَيَّ بِحَقِّ حَدَقَتي عَلِيِّ بنِ أَبيطالِبٍ أَميرِالمُؤمِنينَ (عليه السلام) : خدايا! به حق دو حدقه چشم حضرت علي بن ابي طالب اميرمؤمنان (عليه السلام)، دو حدقه چشم مرا حفظ كن!) [در محضر بهجت:2/252]

ادامه نوشته

روزنامه‌ای که تفاوت دو وزارتخانه را نمی‌داند

روزنامه‌ای که تفاوت دو وزارتخانه را نمی‌داند

روزنامه تهران امروز با تحریف سخنان مفتح، معاون وزیر بازرگانی، مدعی شده بود وی علیه وزیر بازرگانی موضع‌گیری کرده است که این موضوع با اعتراض مفتح مواجه شد که از اشتیاق این روزنامه در تحریف واقعیات و وارونه جلوه دادن مباحث انتقاد کرد.

به گزارش شبکه ایران، روزنامه تهران‌امروز مطلبی در مورخ 3 مرداد ماه 1389 در صفحه 9 خود تحت عنوان (مفتح‌: ادغام بخش تولید و بازرگانی به بیراهه رفتن است؛ موضع‌گیری معاون وزیر بازرگانی در مقابل وزیر) درج کرد که متاسفانه در مقدمه آن با تحلیلی نادرست، ناآگاهی خود را از موضوع روز بازرگانی در مورد ادغام دو وزارتخانه به خواننده اعلام کرده است و ظاهرا هنوز تفاوت میان وزارت جهادکشاورزی و صنایع برای روزنامه حامی باقر قالیباف مشخص نیست.

در جوابیه محمدصادق مفتح معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی این وزارتخانه به روزنامه تهران امروز در این باره تصریح شده است: توقع اقشار مختلف جامعه از رسانه‌ها و مطبوعات کشور، اطلاع رسانی و تفسیر اخبار با حفظ امانت و رعایت ابتدائی ترین اصل رسالت مطبوعاتی که همانا صداقت در بیان اخبار و تفسیر آن است می‌باشد. به نظر می‌رسد سرویس اقتصادی روزنامه تهران‌امروز به حدی مشتاق تحریف واقعیات و وارونه جلوه دادن مباحث بوده است که ناچار شده است هم به وارونه جلوه دادن واقعیات متوسل شود و هم در دام تناقض گویی گرفتار شود که مواردی از آن ذیلا بیان می‌شود.
اصولا مباحث مطرح شده در راستای تحلیل نظام توزیع فعلی و راه حل‌های مناسب برای رفع مشکلات آن، محور اصلی صحبت‌ها و مصاحبه‌های بنده در طول پنج سال گذشته بوده است که در این راستا یکی از طرح‌های هفتگانه طرح تحول اقتصادی بنا به پیشنهاد وزیر محترم وقت بازرگانی به طرح اصلاح نظام توزیع اختصاص یافت که شامل 10 پروژه بوده که بارها و بارها ا‌ز سوی مسئولین مختلف وزارت بازرگانی در 5 سال گذشته فلسفه آنها، ضرورت‌ها و میزان پیشرفت هر کدام ذکر شده است مراجعه‌ای مختصر به آرشیو همان جریده می‌تواند به نویسنده این مطلب در یافتن این واقعیت کمک نماید.
همانطور که از متن مصاحبه اینجانب مستفاد می‌شود اصلا نوع اشکالات مطرح شده و ایرادات ذکرشده به نظام توزیع فعلی کشور ماهیتا نمی‌تواند مولود اتفاقات کمتر از سه ماه گذشته باشد که نویسنده مقاله از آن با واژه «شکستن سکوت دو ماهه و به باد انتقاد گرفتن سیاست‌های تنظیم بازار» یاد کرده است. کمی دقت در اجزاء ذکرشده در مقاله فوق به روشنی این مدعا را ثابت می‌نماید که محور بحث توضیح ریشه‌های دیرینه مشکلات موجود در نظام توزیع کشور می‌باشد.

ادامه نوشته

عبور از «چمران» با اعمال شاقه!

عبور از «چمران» با اعمال شاقه!

شهرداری تهران در جهت رفاه! حال شهروندان تهرانی اقدام به بستن دوربرگردان‌های بزرگراه شهید چمران کرد.

به گزارش شبکه ایران، شهرداری تهران به دنبال "بی آر تی" زه کردن کلیه معابر شهری و در پی اقدام غیر کارشناسی خود در تبدیل بزرگراه شهید چمران به یک خیابان کم عرض، همه دوربرگردان های این معبر پر رفت و آمد پایتخت را مسدود کرده است.

بنا براین گزارش، حجم انبوه خوردروها برای انتخاب مسیر مجبورند تا چهار راه پارک‌وی -که تقاطعی با ترافیک بسیار سنگین است- طی مسیر کرده و پس از سنگین تر کردن ترافیک این چهار راه، اقدام به انتخاب مسیر نمایند.
 بر اساس مشاهدات و تحقیقات خبرنگار ما اقدامات اخیر شهرداری تهران در راستای اصرار نابجا بر احداث‌‌ مسیر  اتوبوس‌های تندرو در بزرگراه شهید چمران باعث نارضایتی عموم شهروندانی که عبور و مرور روزمره در این گذرگاه دارند، گردیده است.


لازم به ذکر است تا سال 82 بزرگراه شهید چمران دارای 2 چهار راه در تقاطع یمن و سئول داشت که دارای ترافیک سنگین بودند. اما در دوره شهرداری دکتر احمدی ن‍ژاد برای رفع این مشکل این چهار راه‌ها یک سره شده و 2 دوربرگردان در تقاطع سئول و نمایشگاه ایجاد گردید.

همچنین با احداث پل نیایش تنها دور برگردان نمایشگاه در بزرگراه شهید چمران باقی مانده بود که با اقدام اخیر مسئولان شهرداری تهران در راه اندازی خطوط اتوبوس تندرو در این بزرگراه این دور برگردان هم -که درلاین تندرو قرار داشت و اکنون منحصر به اتوبوس ها شده- مسدود گردید.

گزارشي از استعفاي آخرين نخست وزيراصرار به استعفا خیانت است

گزارشي از استعفاي آخرين نخست وزيراصرار به استعفا خیانت است

 پس از آنكه  در هفته گذشته ميرحسين موسوی در برابر انتشار برخي از صفحات تاريخ معاصر كه بيانگر كارنامه منفي موسوي در دوره نخست وزيري بود، تهدید کرد که علل استعفای خود را افشا خواهد کرد، در فاصله اندكي ابوالحسن بني‌صدر، رئيس‌جمهور مخلوع و فراري در هفته‌نامه انقلاب اسلامي در هجرت(چاپ فرانسه)  متن نامه استعفاي محرمانه ميرحسين موسوي از نخست‌وزيری در سال 1367 كه مملو از اتهام به نظام بود را منتشركرد و يادآور شد كه اين نامه را براي اولين بار در مهرماه سال 1367 در نشريه خود منتشر كرده بوده است.
گرچه انتشار متن نامه دست نويس و محرمانه نخست‌وزير اندكي پس از تحويل به رييس جمهور در شرايط بحراني پس از قبول قطعنامه در نشريه بني‌صدر و تكرار آن در زماني كه مورد علاقه موسوي است اما خود او توان آن را ندارد، شائبه هماهنگي ميان موسوي و يا حداقل اطرافيان وي با بني‌صدر را به ذهن متبادر مي‌كند، اما نكته جالب آنجا است كه بر خلاف ادعاي شفاف سازي آنها، در ويژه‌نامه رمز عبور 2 روزنامه ايران ، دستخط موسوي و تصوير نامه پاسخ رييس جمهور وقت را منتشر شده بود كه بر خلاف ادعاي وي، يكبار خواندن آن نامه و پاسخ‌هايش روشن مي‌سازد كه نشر آن كاملا به زيان موسوي است و به نظر مي‌رسد اين تهديد موسوي، تنها يك فرار به جلو با دست‌هاي خالي است. اينك كه نشر اين سند به صورت ناقص مورد علاقه سران فتنه در داخل و خارج است، در ادامه گزارشي كه در آن ويژه نامه آمده بود و حاوي متن هر دو نامه استعفاي موسوي، پاسخ امام خميني(ره) و رئيس‌جمهور وقت است، تقديم مي‌گردد.

روز 15 شهریور سال 1367 در شرایطی که ایران به تازگی قطعنامه آتش‌بس یا به تعبیر امام خمینی(ره) جام زهر را پذیرفته بود، روزنامه جمهوری اسلامی که در اختیار مسیح مهاجری - یکی از نزدیک‌ترین چهره‌ها به میرحسین- قرار داشت، در حالی منتشر شد که خبر استعفای میرحسین موسوی از نخست وزیری را به عنوان تیتر یک انتخاب کرده بود،استعفایی که بدون هماهنگی رئیس جمهور و رهبر کبیر انقلاب اسلامی نگاشته شده بود.

ادامه نوشته

دکتر احمدي‌نژاد: منتقدان مشایی رابه مناظره بخوانند

دکتر احمدي‌نژاد: منتقدان مشایی رابه مناظره بخوانند
 
 

رئیس جمهور گفت: همه باید کمک کنند که فضای زیبای آزادی اندیشه در کشور گسترش یابد و هر کس هر حرفی دارد بزند.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر ، احمدی نژاد امروز - چهارشنبه - در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهارات رئیس دفتر رئیس جمهور درباره مکتب ایرانی افزود : کسی نباید فضای گفتگو و نقد را محدود کند و همه باید کمک کنند که نظرها و تحلیل های مختلف ارائه شود.

رئیس جمهور ادامه داد: این موضوع بد است که تا شخصی اظهارنظر می کند عده ای آن را تبدیل به خط کشی ها و نقطه دعوا در کشور می کنند.

 احمدی نژاد افزود : عده ای حساسیتی روی آقای مشایی درست کرده اند که این حساسیت غیرعادی است و هر مطلبی که وی عنوان می کند قسمتی از آن را می زنند و هرقدر هم که توضیح می دهد می گویند قبول نداریم که این روش خوبی برای مدیریت فضای اندیشه در کشور نیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه نقدها باید عالمانه باشد ، افزود: اینها بحث های علمی و نظری است اما اینکه تبدیل به مسئله اصلی و جبهه بندی در کشور شود مطابق اخلاق اسلامی نیست.

 احمدی نژاد اضافه کرد: این مسایل می تواند در جای خودش بحث شود و کسانی که انتقاد دارند می توانند از آقای مشایی دعوت کنند و با وی مناظره داشته باشند.

رئیس جمهور با بیان اینکه تصویر حقیقی اسلام در ایران متجلی شده است، گفت: ایران امروز یک مکتب و فرهنگ است و بسیاری در دنیا ایران را پرچمدار ایجاد تمدن آینده بشر می دانند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه این دولت دینی ترین دولت بعد از انقلاب است، افزود: ما افتخار می کنیم که ایرانی هستیم زیرا ایران کانون اندیشه و فرهنگ الهی و اسلامی است.

رئیس جمهور ادامه داد: البته برخی دنبال این هستند که موضوع دشمنان کشور، توطئه آمریکا، تحریم های غیرقانونی و همراهی برخی با آنان را به موضوع دست دوم و سوم کشور تبدیل کنند.

احمدی نژاد گفت: این درست نیست که کسانی را که باید طرد شوند و علیه ملت ایران قیام کردند ، کنار بگذارند و دنبال بهانه باشند و یک کلمه را پیدا کنند و تا جایی پیش بروند که بگویند دولت کافر است.

رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عده ای می گویند جایگاه آقای مشایی جایگاه اجرایی است و نباید به مسایل نظری بپردازد ، افزود: اجرا بدون تئوری معنا ندارد و دولت ادبیات و مبانی فکری خاص خود را دارد که باید آنها را مطرح کند.

احمدی نژاد با بیان اینکه مدیران جامعه باید عالم ترین افراد و صاحب نظر باشند، گفت: در جلسه ای که موضوع آن اندیشه است باید بحث نظری و تئوری صورت گیرد

                                    متن کامل سخنان دکتر احمدی نژاد

ادامه نوشته

روزه با آدابی که خواسته‌اند، بدون «انقطاع الی الله» بالا نمی‌رود

گفتاري از امام خميني(ره) در آستانه ماه مبارک رمضان
روزه با آدابی که خواسته‌اند، بدون «انقطاع الی الله» بالا نمی‌رود

گروه فرهنگی- گفتار زير در آستانه ماه مبارك رمضان و در جلسه اخلاقي امام خميني(ره) براي طلاب ايراد شده و با بيان عرفاني و لطيف ايشان، برخي تذكرات مهم را گوشزد كرده است. این گفتار در کتاب جهاد اکبر یا مبارزه با نفس ص 36 منتشر شده است که طی آن حضرت امام(ره) پس از بحثی کوتاه درباره مناجات شعبانیه، سخنانی در باب آمادگی برای ماه رمضان ایراد می کنند که مشروح آن در پی می آید:

مردان آگاه الهي بايد پيش از فرا رسيدن ماه مبارك رمضان، خود را براي صومي كه در حقيقت انقطاع و اجتناب از لذات دنياست (و اين اجتناب به طور كامل، همان انقطاع الي الله مي‌باشد) آماده و مهيا كنند، كمال انقطاع به اين سادگي نمي‌شود، احتياج فوق‌العاده به تمرين، زحمت، رياضت، استقامت و ممارست دارد تا بتواند با تمام قوا از «ما سوي الله» منقطع شود و به غير خداوند توجهي نداشته باشد. تمام صفات وارسته انساني، در انقطاع كامل الي الله نهفته و اگر كسي بدان دست يافت، به سعادت بزرگي نايل شده است. ليكن با كوچك‌ترين توجه به دنيا، محال است «انقطاع الي الله» تحقق يابد و كسي كه بخواهد روزه ماه مبارك رمضان را با آن آدابي كه از او خواسته‌اند انجام دهد،‌ لازم است انقطاع كامل داشته باشد تا بتواند مراسم و آداب مهماني را به جا آورده و به مقام ميزبان تا آنجا كه ممكن است، عارف گردد.

ادامه نوشته

هدیه رهبر انقلاب به آستان قدس رضوی

هدیه رهبر انقلاب به آستان قدس رضوی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، یک هزار و 595 نسخه کتاب خطی به کتابخانه آستان قدس رضوی اهدا کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: این مجموعه شامل هفت نسخه قرآن و هزار و 588 نسخه کتاب خطی است.

محمد هادی زاهدی افزود: در میان آثار اهدایی ایشان، کتاب های ارزشمندی در موضوعات طب، حکمت، ریاضی، نجوم، ادبیات، تاریخ، فقه، اخبار و حدیث و آثار نفیسی مانند شرح مفتاح العلوم قطب الدین هروی، تألیف قرن نهم هجری، قواعد الاحکام کتابت، تالیف قرن دهم هجری و عروس عرفان اثر قاضی محمود و دیوان انوری، بر جای مانده از قرن دوازدهم هجری قمری وجود دارد.

او اضافه کرد: این آثار، افزون بر اهمیت تاریخی و علمی، به لحاظ هنر صفحه آرایی و جلد سازی نیز بسیار ارزشمندند. به گفته رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای، با اهدای بیش از یازده هزار نسخه کتاب به موزه رضوی، بزرگترین واقف کتاب های خطی در تاریخ فعالیت آستان قدس رضوی هستند.

دستور دکتراحمدي‌نژاد برای برخورد شديد با سوء استفاده بانكي

دستور دکتراحمدي‌نژاد برای برخورد شديد با سوء استفاده بانكي
 

 به گزارش خبرگزاري فارس، محمود احمدي نژاد در پنجاهمين مجمع عمومي بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران با قدرداني از تلاش‌ها و فعاليت‌هاي اين بانك در خدمت‌رساني به مردم و ساماندهي اقتصاد كشور اظهار داشت:‌ بواسطه اقدامات مناسب بانك مركزي بخصوص در يك سال گذشته، آرامش خاطري در سيستم بانكي و فضاي اقتصادي كشور بوجود آمده است. 

وي تأكيد كرد: بانك مركزي بايد در تمام سياستگذاري‌ها و اقدامات خود به‌دنبال استفاده از منابع بانكي در فعاليت‌هاي سازنده و مفيد اقتصادي باشد. 
 
رييس جمهور همچنين ضرورت شفافيت در سياستگذاري‌هاي بانكي را از سوي بانك مركزي مورد تأكيد قرار داد و گفت: بايد هر روز بر شفافيت عملكرد نظام بانكي كشورمان افزوده شود زيرا به هر ميزاني كه ابهام وجود داشته باشد، اقتصاد دچار مشكلي خواهد بود. 
 
احمدي‌نژاد تأكيد كرد: بانك مركزي بايد نظارت را بر سيستم بانكي كشور هر چه بيشتر گسترش دهد و تمام بانك‌هاي كشور صرف نظر از مالكيت آن بايد زير نظر بانك مركزي باشند. بواسطه عملكرد بانك مركزي نبايد امكان كوچكترين تخلف و سوء استفاده اي وجود داشته باشد و در اين مسير بايد منافع مردم مورد توجه ويژه باشد. نبايد به گونه‌اي باشد كه عده‌اي با سوء استفاده از پول مردم به مردم فشار وارد كنند. 
ادامه نوشته

بيانات منتشر نشده رهبرانقلاب به‌مناسبت پايان شعبان

بيانات منتشر نشده رهبرانقلاب به‌مناسبت پايان شعبان

ماه رمضان تالار ضيافت الهى است؛ يك تالار عظيم كه اگر كسى وارد آن تالار شد و به خود فرصت داد و همت كرد كه از آنچه در آن‌جا خداى متعال آماده كرده، به خودش بهره‌اي برساند، بهره فراوانى خواهد برد كه آن بهره در ماه شوال و ماه‌هاى ديگرِ سال نيست.

اشاره:
به مناسبت پايان شعبان‌المعظم و در آستانه ورود به ماه مبارك رمضان، پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، بخشي از بيانات ايشان را در جمع كاركنان وزارت اطلاعات در تاريخ 13/07/1383، منتشر مي‌كند:

الآن ماه شعبان متأسفانه دارد تمام مى‌شود. ماه شعبان، ماه دعا و ماه عبادت است. در همين صلواتى كه در مفاتيح مقرر است: «الّذى كان رسول الله (صلّى‌الله عليه‌وآله) يدأب فى صيامه و قيامه فى لياليه و ايّامه بخوعا لك فى اكرامه واعظامه الى محلّ حمامه»؛ پيغمبر تا دم مرگ، تا آخر عمر، ماه شعبان را بزرگ مى‌داشت و در مقابل ماه شعبان خضوع مى‌كرد و عادت داده بود خودش را به صيام و قيام در ماه شعبان. در دنباله اين صلوات هست كه: «اللّهم فاعنّا على الاستنان بسنّته فيه»؛ از خدا مى‌خواهد كه ما را هم موفق بدار كه همان سنت پيغمبر را در ماه شعبان رعايت كنيم. اين ماه شعبان - حتماً مى‌دانيد ديگر - دالان و دهليز ماه رمضان است. ماه رمضان تالار ضيافت الهى است؛ يك تالار عظيم كه اگر كسى وارد آن تالار شد و به خود فرصت داد و همت كرد كه از آنچه در آن‌جا خداى متعال آماده كرده، به خودش بهره‌اي برساند، بهره فراوانى خواهد برد كه آن بهره در ماه شوال و ماه‌هاى ديگرِ سال نيست؛ فقط مخصوص ماه رمضان است. انواع و اقسام ضيافتهاى الهى: رحمت الهى، عزت الهى، توفيق الهى، قرب الهى، استغناى ناشى از تفضل الهى، رزق مادى، رزق معنوى، همه در ماه رمضان است؛ اينها را سر سفره ماه رمضان گذاشته‌اند. بعضى‌ها مى‌آيند و به اين سفره نگاه نمى‌كنند و از وسط اين سفره و اشياي آن عبور مى‌كنند و مى‌روند و هيچى هم گيرشان نمى‌آيد؛ بعضى‌ها يك چيز مختصرى برمى‌دارند؛ يك روزه‏ا‌ي مى‌گيريم ما؛ يك مختصركى، يك چيزى؛ اما بعضى‌ها نه، حسابى مى‌نشينند سر اين سفره و از رحمت الهى كيسه خودشان را پُر مى‌كنند؛ عزت مى‌خواهند، دنيا مى‌خواهند، آخرت مى‌خواهند؛ رفع گرفتارى مى‌خواهند، گشايش در زندگى مى‌خواهند، استغناى طبع مى‌خواهند، صفات و خُلق حسنه مى‌خواهند؛ هرچه مى‌خواهند، براى خودشان و براى ديگران برمى‌دارند.

ادامه نوشته

دبیرکل جنبش عدالتخواه:ادبیات رئیس جمهور مردمی است

دبیرکل جنبش عدالتخواه:
ادبیات رئیس جمهور مردمی است

 حسن موسوی‌فرد گفت: ادبیات رئیس جمهور ادبیات مردمی و عامه فهمی است که در دولت های گذشته کمتر شاهد آن بوده ایم.

حسن موسوی‌فرد، دبیرکل جنبش عدالت خواه دانشجویی در گفت و گو با شبکه ایران گفت که "ادبیات رئیس جمهور ادبیات مردمی و عامه فهمی است که در دولت های گذشته کمتر شاهد آن بوده ایم."
 
وی با اشاره به واکنش تند رئیس قوه قضائیه به سخنان رئیس جمهور درباره آزادی رسانه ها، گفت: با توجه به تلاش دشمنان برای ایجاد اختلاف میان سران سه قوه، انتظار از مسئولان این است که از بیان این اظهارات در رسانه ها خودداری کنند و آن ها را در جلسات خصوصی  و به دور از محافل عمومی مطرح کنند که متاسفانه در این باره ضعف وجود دارد.

واكنش‌ها به سخنان احساسي و عجولانه آملي لاريجاني عليه رئيس‌جمهور

درپي دفاع قاطع احمدي‌نژاد از آزادي رسانه‌ها ابراز شد

واكنش‌ها به سخنان احساسي و عجولانه آملي لاريجاني عليه رئيس‌جمهور

يك نماينده مجلس: آيا آقاي آملي لاريجاني نامه رئيس مجمع تشخيص را كه در آن رئيس جمهور قانوني كشور را هم سنخ منافقين و بني‌صدر معرفي كرد و تلويحاً به دزدي متهم نمود، مصداق ادبيات غير فاخر تشخيص مي‌دهند يا نه؟
قدوسي، نماينده مردم مشهد: رئيس جمهور در اين سال‌ها بارها مورد هجمه واقع شده است و دستگاه قضايي در مقابل افتراهايي كه به ايشان زده شده، نايستاد
مقدم و محكي، مديران مسئول روزنامه‌هاي جام جم و همشهري و فضايلي، عضو هيأت منصفه مطبوعات، دفاع رئيس جمهور از حقوق خبرنگاران و رسانه‌ها را ستودند و خواستار تصميم‌گيري دادگاه، براساس نظر هيأت منصفه مطبوعات شدند


گروه سياسي بعد از آنكه رئيس جمهور در روز خبرنگار به انتقاد از يك رويه قضايي در برخورد با برخي فعالان رسانه‌اي منتقد پرداخت، رئيس قوه قضائيه در پاسخي احساسي و بر مبناي اطلاعات نادرست به نگراني‌هاي عالي‌ترين مقام اجرايي كشور واكنش نشان داد و طرح اين موضوع را كه دغدغه اكثر فعالان عرصه رسانه‌اي است مسئله از پيش طراحي شده تلقي كرد. در اين زمينه جمعي از نمايندگان مجلس و فعالان سياسي و رسانه‌اي در گفت‌وگو با «ايران» به بررسي نحوه پرسشگري و شيوه پاسخگويي رؤساي دو قوه مجريه و قضائيه در اين زمينه پرداخته‌اند.
در همين راستا يك عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: انتظار مي‌رفت پاسخ رئيس قوه قضائيه به انتقاد رئيس جمهور از رويه قضايي برخورد با روزنامه‌نگاران منتقد، پاسخي حقوقي و كارشناسي باشد. سيدرمضان شجاعي كياسري نماينده مردم ساري با تأكيد بر اينكه عام‌ترين و گسترده‌ترين مجموعه استيفاي حقوق مردم رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران هستند، يادآور شد: در فضايي كه مسئولان تمام وجود خود را در خدمت به مردم تعريف كرده‌اند بايد به مطبوعات و روزنامه‌نگاران به عنوان نمايندگان افكار عمومي اجازه داده شود تا نقادي كنند و هرگونه برخورد غيركارشناسي كه در فضاي آزاد نقادي انسداد ايجاد كند در واقع جفا به حقوق مردم است چرا كه مطبوعات و رسانه‌ها مدافع حقوق مردم و نمايندگان افكار عمومي هستند.

ادامه نوشته

بمب استفاده شده در ترور "حريري " ساخت اسرائيل است/ دادگاه حریری سیاسی بود

افشای نقش صهیونیستها در ترور "حریری" توسط نصرالله:
بمب استفاده شده در ترور "حريري " ساخت اسرائيل است
 
دادگاه حریری سیاسی بود

بمبي كه برای ترور حریری جاسازی شده بود بسيار دقيق و حساس بود و صددرصد ساخت اسرائيل بوده و كارشناسان فني ما نيز اين موضوع را تاييد كرده‌اند كه اين بمب ساخت تل‌آويو بوده است.

 سيدحسن نصرالله دبيركل حزب الله در كنفرانس خبري ديشب در جمع خبرنگاران داخلي و خارجي از دخالت‌ صهيونيست‌ها در ترور رفيق حريري نخست وزير پيشين لبنان پرده برداشت.

وي در ابتداي سخنان خود گفت: امروز مطالبي را بيان مي‌كنم كه به كمك آن آفاق جديدي در رابطه با تحقيقات مربوط به ترور رفيق حريري گشوده و به اتهام دشمن اسرائيلي در ترور حريري استناد خواهد شد.

دبيركل حزب الله لبنان افزود: در جلسه‌اي كه در آن روز برگزار شد گفتند كه براي ترور شما برنامه‌ريزي شده بود و حتي گفتند كه صهيونيست‌ها براي ترور شما يعني بنده كمين نصب كردند. اين مطالب مواردي است كه نمي‌توان نسبت به آن سكوت كرد. ترور رفيق الحريري هم براي ما بسيار مهم است و نمي‌توان از كنار آن به راحتي گذشت.

سيدحسن نصرالله ادامه داد: در ديداري كه با مقامات دستگاه اطلاعاتي سوريه بعد از واقعه 1993 داشتم . داخل پرانتر مي‌گويم (ژنرال حسن سلامي كه استخوان‌هايش هم پودر شده بود و ايشان را كشته بودند). ژنرال قاضي از مقامات اسخباراتي سوريه كه در زمان مرحوم "حافط اسد " اين مطالب را آن زمان به من منتقل كرد.

ادامه نوشته

خاطره اي خواندني از رهبر انقلاب در سال 68

خاطره اي خواندني از رهبر انقلاب در سال 68

 ... همان‌وقت‌ هم‌ در جمعي‌ گفتم‌ كه‌ اگر بر من‌ واجب‌ و تكليف‌ بشود كه‌ در سمت‌ رياست‌ عقيدتي‌، سياسي‌ گروهان‌ ژاندارمري‌ زابل‌ مشغول‌ شوم‌، مي‌رفتم‌ و مشغول‌ مي‌شدم‌. واقعا هر جا كه‌ انسان‌ كار كند، احساس‌ نمي‌كند كه‌ از مجموعه‌‌ كارآمدها و مجربين‌ كاري‌ اين‌ نظام‌ جداست‌.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي 18 مرداد 1368 در مراسم‌ توديع‌ هيئت‌ دولت فرمودند:
 
قبل‌ از رحلت‌ حضرت‌ امام‌(اعلي‌الله‌مقامه‌) كه‌ ماههاي‌ آخر مسؤوليت‌ من‌ بود، با خودم‌ فكر مي‌كردم‌ كه‌ به‌ كارهاي‌ فرهنگي‌ مشغول‌ خواهم‌ شد. اين‌، گرايش‌ اصلي‌ ماست‌ كه‌ دوست‌ مي‌داريم‌ به‌ كارهاي‌ فرهنگي‌ بپردازيم ... مگر اين‌كه‌ مسئوليتي‌ بر دوشمان‌ قرار بگيرد و بر ما واجب‌ بشود.
 
البته‌، همان‌وقت‌ هم‌ در جمعي‌ گفتم‌ كه‌ اگر بر من‌ واجب‌ و تكليف‌ بشود كه‌ در سمت‌ رياست‌ عقيدتي‌، سياسي‌ گروهان‌ ژاندارمري‌ زابل‌ ـ كه‌ مي‌دانم‌ آن‌جا گروهاني‌ هست‌ و عقيدتي‌، سياسي‌ هم‌ دارد ـ مشغول‌ شوم‌، مي‌رفتم‌ و مشغول‌ مي‌شدم‌. واقعا هر جا كه‌ انسان‌ كار كند، احساس‌ نمي‌كند كه‌ از مجموعه‌ي‌ كارآمدها و مجربين‌ كاري‌ اين‌ نظام‌ جداست‌.
 
علي‌اي‌حال‌، الان‌ هم‌ كه‌ ما اين‌ جلسه‌ را تشكيل‌ داديم‌ و با هم‌ صحبت‌ مي‌كنيم‌، به‌ معناي‌ خاتمه‌ي‌ يك‌ مقطع‌ كاري‌ يك‌ مجموعه‌ي‌ خاص‌ است‌; نه‌ به‌ معناي‌ جدا شدن‌ از يكديگر و عدم‌ همكاري‌، كه‌ اين‌ براي‌ من‌ نسبت‌ به‌ برادرهاي‌ متعهد و خوب‌ ـ كه‌ همه‌ي‌ شما اين‌گونه‌ايد و با همين‌ اوصافي‌ كه‌ مطرح‌ كردم‌، هستيد ـ اصلا متصور نيست‌. طبيعي‌ است‌ كه‌ ما هر جا باشيم‌، با هم‌ همكاري‌ داريم‌; منتها حالا اين‌ مجموعه‌ي‌ دولت‌ و اين‌ جمع‌ ما چيز خاصي‌ است‌ كـه‌ بعـد از ايـن‌، ديگر دور هم‌ نخــواهيم‌ بود.

حمله به علیرضا افتخاری توسط سبزها

حمله به علیرضا افتخاری توسط سبزها

سخنان علیرضا افتخاری در خصوص اظهار علاقه و اردات به رئیس جمهور مردمی ایران باعث عصبانیت سبز ها شد.
                       
 
جهان نوشت: روز گذشته علیرضا افتخاری خواننده متعهد و انقلابی کشورکه نسبت به رئیس جمهور اظهار علاقه می کرد گفت: این حرف را از روی خودستایی و تکلف نمی گویم بلکه ازدلم برخاسته و حرف دل من است.
 
بالاترین سایت وابسته به رژیم صهیونیستی با انتقاد از علیرضا افتخاری نوشت که او نیز به کودتاگران پیوسته است و از این پس کاست های او را باید شکست.
 
دنباله ها هم در لینک های مجزا افتخاری را مورد حمله قرار داد و وی را شدیدا با این بهانه که نسبت به رئیس جمهور ایران اظهار علاقه کرده است مرد هتاکی قرار داد.

سخنان مشائي درباره مکتب ايراني اسلام انحراف نيست.

سخنان مشائي درباره مکتب ايراني اسلام انحراف نيست.

سخنان اخير مشائي دوباره جنجال به پا کرد اما من فکر مي کنم اين جنجالها بيش از ْآنکه به " ما قال " مربوط باشد به "من قال" مربوط است . مشايي اخيرا در مراسم اختتاميه همايش ايرانيان خارج از کشور با بيان اينكه برخي‌ها از من خرده مي‌گيرند كه چرا نمي‌گويي مكتب اسلام و مي‌گويي مكتب ايران، متذكر شد از مكتب اسلام دريافت‌هاي متنوعي وجود دارد اما دريافت ما از حقيقت ايران و حقيقت اسلام، مكتب ايران است و ما بايد از اين به بعد مكتب ايران را به دنيا معرفي كنيم. اگرچه من متن سخنان او را بصورت صوتي نشنيده ام اما حتي اگر اين نقل قول هم درست باشد باز هم اشکالي نمي بينم .

من نمي فهمم کجاي اين جملات ايراد دارد که اينگونه بر وي مي تازند.

برخي ها براي تازيدن بر وي استدلال کردند که امام فرموده اند که انقلاب ما قبل از اينکه اسلامي باشد ايراني است. برخي ها هم از آن پلوراليزم ديني مد نظر امثال سروش را برداشت کرده اند. برخي ها هم ملي گرائي را از آن برداشت کرده اند. اين مورد اخير را سيد احمد خاتمي امام جمعه موقت تهران هم تلويحا در نماز جمعه مطرح کرد و گفت: " ايراني كه بخواهد در برابر اسلام قرار گيرد، ملي‌گرايي شرك‌آلود است. " در حالي که برداشت بنده اينست که سخنان آقاي مشائي هم رد ملي گرائي است و هم رد پلوراليزم ديني است . او در اصل مي گويد : اسلامي که در ايران حاکم است اسلام راستين است. من نمي دانم کجاي اين حرف غلط است ؟ کافيست سخنان روز قبل يعني مراسم افتتاحيه را مرور کنيم . آقاي مشائي در روز افتتاحيه همايش ايرانيان خارج از کشور اين چنين گفت : " ملتي غير عرب ( ايرانيان ) بيشتر از مجموع کشورهاي عربي در تمدن اسلامي نقش داشته است چرا ؟ چون گوهر شناس است . برادران عرب و خواهران عرب حتي براي شکوفائي زبان خود هم به ايرانيان بدهکارند . اگر نبود اين حقيقت بزرگ امروز بدون ترديد و قدر مسلم اسلام در ميان خروارها توهم ناشي از ناسيوناليسم عربي مدفون بود .. تاريخ حکومتهاي بعد از اسلام و سلسله هائي که بر مسند قدرت نشستند نشان مي دهد آنها بيش از آن که بر آموزه هاي اسلامي تاکيد کنند بر مرام و انديشه هاي قومي و قبيله اي خود پايدار و استوار بوده اند. در همايش قبلي عرض کردم که اسلام به مسلماني ايرانيان افتخار مي کند برخي ها بر من خرده گرفتند .. خدا هم به عبادت مومن و به عبادت جوان افتخار مي کند. متن حديث است .  اين افتخار بخاطر فقر نيست از باب اظهار است از باب اثبات است .. خدا به خاطر خلقت انسان به خود تبريک گفته است ..  امروز عشق به ايران حلقه وصل شماست فرق نمي کند در کجا زندگي مي کنيد و در کجا بدنيا آمده ايد امروز اسم ايران نام ايران مرام ايران و مکتب ايران راهگشاست چاره ساز است .  قبول داريم چند صد سال به دليل مديريت هاي ناشايست در اين سرزمين مردم ما سرافکنده زندگي کرده اند به ملت ايران ظلم شده است زمانه هاي فرود و حضيض اين ملت ريشه در اين ملت ندارد ريشه در شرايطي دارد که حکمرانان جائر و جاهل پديد آوردند . " .

آقاي مشائي پس از واکنشها به سخنان خود روز شنبه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با توضيح بيشتري اين مطلب را باز کرد و راه برداشتهاي متفاوت را بست . مشائي در اين همايش گفت : (( دنيا امروز بيشتر از آنکه از سرزمينهاي اسلامي بترسد از ملت ايران مي ترسد چرا ؟ چون حقيقت اسلام در ايران است. انديشه ناب در ايران است . آنها ( غربي ها ) تلاش مي کنند بواسطه دولتهاي متعدد در کشورهاي اسلامي نشان دهند که ايران هم يکي از کشورهاي اسلامي است . نيکسون در يکي از کتابهايش بر همين موضوع تاکيد دارد و مي گويد " جهان اسلام يک ظرفيت بزرگ است . دهها ملت . دهها سرزمين . اين نيست که ماهم تحت تاثير انقلاب اسلامي ايران قرار بگيريم و بگوئيم اسلام يعني انقلاب اسلامي ايران . " انقلاب اسلامي ايران حقيقتش و عظمت اينست که به دنيا بگويد اسلام يعني اين . و گرنه ادعاي اسلام در دنيا زياد است . خيليها خودشان را پيشگام اسلام در دنيا مي دانند . من نمي خواهم اسم ببرم ... اين را امام عزيز ما سنگ بنايش را گذاشت و در تمام اين سالها اصرار مقام معظم رهبري بر اين حقيقت است که ما بايد به دنيا اين انديشه را رواج بدهيم . )) اگرچه جملات اخير واضح تر بيان شده است اما از جملات آقاي مشائي در همايش ايرانيان خارج از کشور هم برداشت نمي شود که منظور آقاي مشائي پلوراليزم ديني و يا ملي گرائي است. اين حرف که حقيقت اسلام در ايران است ادعاي گزافي نيست . روايات متعددي هم تائيد مي کند که ايرانيان زمينه ساز ظهور حضرت مهدي عج هستند . طبيعتا اسلام راستين همان اسلامي است که حضرت مهدي عج مي آورد و ايرانيان به اين علت که انس بيشتري با مکتب اهل بيت ع دارند طبيعتا مي توانند زمينه ساز باشند.مثلا در روايتي در کتاب غیبت نعمانی درباره حضرت مهدي مي خوانيم: " مبدءه من المشرق " آغاز امر او از مشرق است. آن زمان منظور از مشرق ايران بوده است. و يا روايات ديگري که در مدح ايرانيان وارد شده است . هم اکنون وهابيت عربستان سعودي ادعاي اسلام را دارد . حسني مبارک غربگرا در مصر ادعاي اسلام را دارد . صدام در دوران رژيم بعثي هم ادعاي اسلام را داشت . القاعده و طالبان هم ادعاي اسلام را دارد . اما آيا ما اين اسلامها را قبول داريم ؟ امام عزيز ما حتي اسلام راستين انقلاب اسلامي را از افتادن در دام اسلام آمريکائي که همان اسلام سازشکار اسلام اشرافيت و اسلام مرفهين بي درد است بر حذر داشت. آيا غير از اينست که ما بايد مکتب ايراني اسلام را که همان مکتب اهل بيت عليهم السلام است در دنيا ترويج کنيم؟ اين برداشتها از سخنان آقاي مشائي درباره سخنان وي درباره مديريت نوح عليه السلام هم به همين شکل بود. اگرچه رسانه ها سخنان آقاي مشائي را آن زمان بصورت " حضرت نوح ع نتوانست مديريت جامع کند" تيتر کردند اما توضيحات بعدي آقاي مشائي را درباره اينکه به خاطر شرايط زمان حضرت نوح فرصتي براي اعمال مديريت نداشت را تيتر نکردند . آيا غير از اينست که بيشتر انبياء بخاطر شرايط زماني نتوانستند حکومت کنند و مديريت کنند ؟ مگر ائمه ما غير از حضرت علي ع آنهم براي مدت کوتاهي فرصت مديريت پيدا کردند؟ بنده هم ممکن است درباره برخي مواضع آقاي مشائي بحثي داشته باشم اما احساس مي کنم اين بي تقوائي است که ما اينقدر روي يک نفر حساس باشيم و هر حرفي را که او مي زند اشتباه بدانيم . يا ايها الذين آمنوا اتقوا الله و قولوا قولا سديدا

---

نکته : متن سخناني که بصورت آبي مشخص شده است از فايل صوتي و تصويري سخنراني آقاي مشائي پياده شده است.